توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
حضور خانه ریاضیات اصفهان در نمایشگاه علمی لاهور

حضور خانه ریاضیات اصفهان در نمایشگاه علمی لاهور

27و 28 ژانویه 2018، لاهور پاکستان

 دومین نمایشگاه علوم لاهور در تاریخ 27 و 28 ژانویه 2018 در لاهور پاکستان توسط مؤسسه آموزش عالی برگزار خواهد شد. این جشنواره که توسط مؤسسه آموزش عالی علی برگزار می‌شود، دومین جشن بزرگ علمی خواهد بود. این جشنواره فرصتی مناسب برای ابتکارات مجدد خواهد بود.حضور خانه ریاضیات اصفهان در نمایشگاه علمی لاهور و دانشگاه علوم مدیریتی لاهور در پاکستان

 

دومین نمایشگاه علوم لاهور در تاریخ 27 و 28 ژانویه 2018 در مؤسسه آموزش "علی" در شهر لاهور پاکستان برگزار شد. در این نمایشگاه، مؤسسات آموزشی، دانش­آموزان و دانشجویان شهرهای مختلف پاکستان دستاوردهای پژوهشی و دست­سازه­های خود را به نمایش گذاشتند. بازدید از این نمایشگاه برای عموم افراد آزاد بود. دانش­آموزان می­توانستند همراه با والدین خود یا با دیگر همکلاسان و همراه با معلم خود، از این نمایشگاه بازدید کنند.

خانه ریاضیات اصفهان نیز به دعوت بنیاد علم سازمان همکاری‌های اقتصادی (ECO Science Foundation) در این برنامه شرکت کرد. گفتنی است این سازمان در کشورهای افغانستان، آذربایجان، ایران، قزاقستان، گرجستان، پاکستان، ترکیه، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان فعالیت می‌کند. 

خانه ریاضیات اصفهان در این نمایشگاه، برخی از فعالیت‌های خود را که برای دانش‌آموزان مناسب بودند به نمایش گذاشت. علاوه بر این، فعالیت‌هایی برای نابینایان و برای نشان دادن جنبه‌های ریاضی کاشی­کاری به نمایش گذاشته شد. شایان ذکر است، در پایان نمایشگاه، تمامی ابزارها و وسایل آموزشی خانه ریاضیات، به این مؤسسه اهدا شد. حضور خانه ریاضیات اصفهان، زمینه مناسبی برای به اشتراک‌گذاری برخی از فعالیت‌های آموزش ریاضی  خانه و دیگر معلمان بود. دانش‌آموزان متوسطه، حتی دانشجویان و والدین در فعالیت‌ها و چالش‌ها درگیر شدند و کاربرد برخی مفاهیم ریاضی سطح بالایی را در قالب بازی‌ها و مسائلی که مرتبط به زندگی روزمره بود، مشاهده کردند از جمله نظریه گره‌ها، نظریه گراف، قضیه چهار رنگ، کدگزاری و ... . 

امید است آشنایی معلمان، دبیران و اساتید ریاضی با خانه ریاضیات اصفهان، بتواند نقطه شروعی برای فعالیت های آموزشی مشترک بین خانه ریاضیات اصفهان و مؤسسات آموزشی و انتقال تجربیات مختلف دو طرف باشد.

برای اطلاعات بیشتر لینک زیر را ببینید:

http://ksslsm.org/how-is-it-different-from-lsm-2017/

همچنین، به دعوت دانشکده آموزش دانشگاه لاهور، میزگردی با عنوان "خانه‌های ریاضی چه هستند: چگونه می‌توانند فرهنگ ریاضیاتی را در جامعه ارتقا بخشند؟" در 30 ژانویه برگزار شد. هدف از این جلسه تمرکز بر اهمیت توسعه مؤثر روش­‌هایی برای کمک به آموزش ریاضی در جامعه بود. در این جلسه 300 نفر از متصدیان مؤسسات آموزشی ایالت پنجاب، معلمان و مدیران مدارس در کنار دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم مدیریتی لاهور (LUMS) شرکت داشتند. نمایندگان خانه ریاضیات اصفهان، خانم‌ها فاطمه هانی و شراره تقی دستجردی و دو نفر از اساتید دانشکده ریاضی و اقتصاد دانشگاه لاهور، به ترتیب آقایان دکتر ادنان خان و دکتر فروغ ناصر با مدیریت خانم دکتر مریم چغتای، رئیس دانشکده آموزش دانشگاه لاهور در این میزگرد شرکت داشتند. در پایان این جلسه، پرسش‌هایی از از طرف حضار مطرح شد که مهمانان میزگرد و سایر افراد به برخی از آنها پاسخ دادند.

برای اطلاعات بیشتر، لینک زیر را ببینید:

https://soe.lums.edu.pk/news/general-news/soe-invites-leading-institutions-reflect-mathematics-education-society

 

  

     

 

    
 

 


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3 4
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research