توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
شانزدهمین دوره مسابقه تیمی تورنمنت شهرها

 

شانزدهمین دوره مسابقه تيمی خانه رياضيات اصفهان 

(تورنمنت شهر‌ها)

سطح عادی: جمعه 17 اسفندماه 1397

سطح پيشرفته:  جمعه 24 اسفندماه 1397

اطلاعیه شماره1

اطلاعیه شماره2

 

مسابقه تيمی خانه رياضيات سال ۹۷ در یک مرحله برگزار می‌شود.

مهلت ثبت‌نام از روز1397/11/01 الی 1397/12/08 می‌باشد

 

 • دانش ­آموزان می­ توانند در قالب تیم‌های سه نفره در يکی از دو سطح عادی (O-level) يا پيشرفته (A-level) و يا هر دو سطح در مسابقه شرکت کنند که باید هنگام ثبت­ نام آن را تعيين کنند. (برای تصمیم گیری بهتر برای شرکت در سطوح مسابقه توصیه می‌شود به سوالات سال‌های قبل در سایت خانه ریاضیات، بخش مسابقات نگاهی بیندازید).

توجه!! توجه!! :

 • تیم های شرکت کننده می توانند در یکی از پایه های هشتم یا نهم و دهم یا یازدهم ثبت نام کنند. منظور از پایه هشتم و نهم دانش آموزانی هستند که هر سه نفر در پایه های هشتم یا نهم مشغول به تحصیل می باشند و پایه دهم و یازدهم  دانش آموزانی که حداقل یک نفر در پایه های دهم و یازدهم مشغول به تحصیل باشند.

توجه: لطفاً در تعیین پایه دقت کنید. پس از انتخاب، امکان تغییر وجود ندارد.

 

 • هزینه ثبت نام برای شرکت در یکی از دو سطح عادی یا پیشرفته ، مبلغ 700،000 ريال و برای شرکت در هر دو سطح عادی و پیشرفته مبلغ 1،200،000 ریال می باشد.

           

 • آزمون سطح عادی صبح روز جمعه 97/12/17 و سطح پيشرفته صبح روز جمعه 97/12/24 ،  رأس ساعت 8 صبح آغاز خواهد شد. پايان آزمون برای تيم‌هايي که در سطح عادی (O- level) شرکت کرده ­اند ساعت 12:15 و برای تيم‌هايي که در سطح پيشرفته (A-level) شرکت کرده ­اند ساعت 13:15 می­باشد.

لطفاً تیم ها راس ساعت 7:30 در محل برگزاری آزمون که از طريق سايت خانه رياضيات اصفهان  اعلام خواهد شد، حضور داشته باشند.

                                                                                                                                                  

      باتوجه به اينکه برگزاری آزمون منوط به دريافت سوالات در موقع مقرر از کميته مرکزی در مسکو می‌باشد، خواهشمند است 3 روز قبل از آزمون با مراجعه به سايت خانه رياضيات اصفهان يا از طريق تلفن از برگزاری آزمون در تاريخ­ های اعلام شده و محل برگزاری اطمينان حاصل نمایید.

 

 • پاسخ نامه هر تیم پس از جدا شدن از سربرگ ها توسط داوران بطور مستقل و کامل تصحیح خواهد شد و 3 سوالی که بيشترين امتياز را آورده باشند، انتخاب می‌شوند و به حساب امتيازهای تيم منظور می­ شود، لذا توصيه می­گردد اعضاء هر تيم، در ساعات اوليه به تمام مسائل فکر کنند و در مورد هر سوال آن­چه که مورد توافق اعضاء تيم است را روی برگه بنويسند.
 • دقت در نوشتن راه حل و رسم مناسب اشکال مورد نياز، نه تنها به حل مسائل کمک می­کند، بلکه فرم ظاهری اوراق هم مورد ارزيابی قرار می ­گيرد و بهترين پاسخ نامه ها از اين نظر هم به کميته مرکزی در مسکو معرفی می‌شوند.
 • باتوجه به جمعيت شهر اصفهان، 16 تيم از ميان تيم‌های شرکت­ کننده برگزيده  می­شوند و برای قرارگرفتن در مجموعه برندگان شهرهای مختلف دنيا، اوراق آن‌ها جهت بررسی نهایی و دریافت تقدیرنامه به مسکو ارسال می ­شود. امکان دارد  یک یا چند تيم از کل شهرهای ایران به دعوت کميته مرکزی مسابقات در مسکو  به اردوی تابستانه تورنمنت شهرها راه يابند. اعزام تیم‌ها از اصفهان منوط به فراهم شدن شرایط و تامین منابع مالی خواهد بود.

 

 • دانش آموزان عزيز بايد دقت فرمايند که مبنای اصلی این مسابقه، کارگروهی است.

هر تيم با هم‌فکری و کار مشترک اعضاء تيم فقط يک پاسخ نامه ارائه خواهد داد.

 • منابع مورد استفاده و نمونه سوالات اين آزمون  در سايت های زير موجود می باشد :

1. http://www.mathhouse.org

2. http://www.turgor.ru/en/

3. http://www.math.toronto.edu/oz/turgor

 • تلاش می­ شود نتیجه مسابقه حداکثر تا اواخر فروردین ماه 1398  اعلام ­گردد.
 • داوطلبان می ­توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 36692013 داخلي 107 (بخش آموزش) هر روز از 8 الي 13 تماس حاصل نمايند.
 • _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

توجه توجه!!!!!

مهلت ثبت نام مسابقه تیمی تورنمنت شهرها تا 11 اسفندماه تمدید شد.

و پس از این تاریخ به هیچ وجه قابل تمدید نمی باشد.

________________________________________________________________________________________________________________________________

اطلاعیه شماره1:

زمان و مکان برگزاری مسابقه تیمی تورنمنت شهرها سطح عادی

جمعه 17 اسفندماه 1397

 توجه !!!

 • دانش‌آموزان باید ساعت 7:30 صبح روزجمعه 17  اسفندماه 1397 در حوزه مسابقه حضور داشته باشند.
 • آزمون رأس ساعت 8 صبح آغاز و تا ساعت 12:15  ادامه خواهد داشت.
 • همراه داشتن هرگونه وسايل شخصی بخصوص تلفن همراه در جلسه امتحان ممنوع است. در غیر این‌صورت از ورود شما به سالن امتحان جلوگيری می‌شود.

مدارک لازم :

 • مدرک شناسایی معتبر عکس دار(شناسنامه، کارت ملی، دفترچه بيمه،...)
 • مداد، خودکار، خط کش و مداد پاکن

مکان برگزاری مسابقه :

دروازه شیراز – خ سعادت آباد – روبروی مقبره بانو امین یا جنب ورزشگاه امین – خانه ریاضیات اصفهان.

________________________________________________________________________________________________________________________________

اطلاعیه شماره2:

زمان و مکان برگزاری مسابقه تیمی تورنمنت شهرها سطح پیشرفته

جمعه 24 اسفندماه 1397

 توجه !!!

 • دانش‌آموزان باید ساعت 7:30 صبح روزجمعه 24   اسفندماه 1397 در حوزه مسابقه حضور داشته باشند.
 • آزمون رأس ساعت 8 صبح آغاز و تا ساعت 13:15  ادامه خواهد داشت.
 • همراه داشتن هرگونه وسايل شخصی بخصوص تلفن همراه در جلسه امتحان ممنوع است. در غیر این‌صورت از ورود شما به سالن امتحان جلوگيری می‌شود.

مدارک لازم :

 • مدرک شناسایی معتبر عکس دار(شناسنامه، کارت ملی، دفترچه بيمه،...)
 • مداد، خودکار، خط کش و مداد پاکن

مکان برگزاری مسابقه :

دروازه شیراز – خ سعادت آباد – روبروی مقبره بانو امین یا جنب ورزشگاه امین – خانه ریاضیات اصفهان.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

گزارش برگزاری شانزدهمین دوره تورنمنت شهرها اسفندماه 1397

خانه ریاضیات اصفهان، همزمان با دیگر خانه های ریاضیات کشور اسفندماه 1397 اقدام به برگزاری شانزدهمین دوره مسابقه تيمی تورنمنت شهر‌ها در یک مرحله نمود.

در این مسابقه، دانش آموزان پایه های هشتم تا یازدهم در غالب 197 تیم سه نفره (112 تیم دختر و 85 تیم پسر) در دوسطح عادی(O-Level)  و سطح پیشرفته (A-Level)  به رقابت پرداختند.

آزمون سطح عادی صبح روز جمعه 17 اسفندماه از ساعت 8 الی 12:15 و آزمون سطح پیشرفته با سه روز تاخیر(به علت تاخیر مسکو در ارسال سوالات) در روز دوشنبه 27 اسفندماه از ساعت 8 الی 13:15 در محل خانه ریاضیات اصفهان برگزار شد.

از مدیرکل محترم سازمان آموزش و پرورش و روسای نواحی شش گانه آموزش و پرورش دعوت به عمل آمد تا به منظور تشویق و ترغیب بیشتر دانش آموزان، ضمن بازدید از این برنامه گامی در ترویج این قبیل برنامه ها بردارند.

نمایندگانی از طرف صدا و سیمای مرکز اصفهان و همچنین روزنامه صبح اصفهان جهت تهیه گزارش از این مسابقه در محل مسابقه حضور پیدا کردند.

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

نتایج شانزدهمین دوره مسابقه تیمی تورنمنت شهرها اسفند ماه 1397

"به ترتیب حروف الفبا"

 


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3 4
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research