توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
سیزدهمین دوره مسابقات A-لیمپیاد

سیزدهمین دوره مسابقات A-لیمپیاد

تاریخ برگزاری: 8 آذرماه 1398

مهلت ثبت نام: 4 آبان الی 2 آذرماه

ویژه پایه های نهم، دهم و یازدهم

لینک ثبت نام

خانه رياضيات اصفهان، برای سیزدهمین سال پیاپی با همکاری مؤسسه تحقیقاتی فرودنتال کشور هلند، مسابقه A-لیمپیاد را برگزار می‌نمايد. با همکاری برخی از خانه‌های ریاضیات کشور، دانش‌آموزانی از شهرهای مختلف نیز در این مسابقه شرکت دارند. ثبت‌نام این عزیزان از طریق وب‌سایت خانه ریاضیات اصفهان، ولی اجرا مسابقه در شهر خودشان و با هماهنگی خانه ریاضیات محل مربوطه، برگزار خواهد شد.

توجه!!!!!!!!!!

مسابقه A-ليمپياد در بيش از 90 مدرسه در هلند و مدارس بيش از 15 کشور دنيا به مرکزيت مؤسسه تحقيقاتی فرودنتال کشور هلند به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود. در پی تفاهم‌نامه همکاری آن مؤسسه با خانه رياضيات اصفهان، چند سالی است که مرحله اول اين مسابقه با همکاری خانه‌های رياضيات، در اصفهان و شهرهای ديگر ايران همزمان برگزار می‏شود.

 

در اين مسابقه، دانش‌آموزان به صورت گروهی بايستی صورت دقيق يک مسئله بزرگ و واقعی را تفسير کنند، راهکارهای مناسبی برای حل آن بيابند، نتايج به دست آمده را تحليل کنند و نتايج نهایی را به شکل مناسبی ارائه دهند. در اين رهگذر مهارت‌هايی چون خواندن مؤثر، تفکر پويا و خلاق، استفاده ازمدل‌سازی رياضی مسائل، کارگروهی و نوشتن ساختار‌‌ يافته و مؤثر در دانش‌آموزان رشد خواهد يافت.

قبل از ثبت‌نام توجه به نکات زیر ضروری است :

  -  شرکت در اين مسابقه به صورت تیم‌های سه نفره از دانش‌آموزان (پایه‌های نهم، دهم و یازدهم) رشته‌های مختلف میسر است. اعضای هر تیم می‏توانند از پایه‌ها و مدارس متفاوت (با جنسیت یکسان) انتخاب شوند، لذا دانش‌آموزان علاقه‌مند هرچه سریع‌تر ضمن تشکيل تيم خود جهت ثبت‌نام در مسابقه اقدام نمایند.

    مهلت ثبت نام تا پایان روزشنبه 2 آذرماه 1398 است.

   - در انتخاب هم تیمی‌های خود دقت داشته باشید، زیرا پس از پایان مهلت ثبت‌نام (2آذر)، امکان جایگزینی آن‌ها وجود ندارد.

   - انجام ثبت‌نام برای هر تیم باید جداگانه انجام شود.

  -  مسابقه روز جمعه 8 آذر‌ماه 1398، از ساعت 8 تا 16 همراه با پذیرایی و ناهار برگزار می‌شود.

  -  ثبت‌نام بسیار ساده انجام می‌شود. يك نفر از اعضای تیم به عنوان نماینده برای کل تیم ثبت نام می‌کند. این فرد بايد مشخصات كامل افراد ديگر (نام و نام خانوادگی، کدملی، نام پدر، سال تولد ،كلاس، آدرس منزل، تلفن ثابت و همراه، نام مدرسه و آدرس ایمیل) را داشته باشد.

  -  در انتهای مراحل ثبت‌نام، باید پرداخت هزینه به صورت اینترنتی انجام شود. هزینه ثبت‌نام برای هر تیم صد و بیست هزار تومان می‏باشد. لذا فرد ثبت نام کننده باید امکان استفاده اینترنتی از یک کارت متصل به شبکه شتاب بانک‌های کشور را در اختیار داشته باشد و هزینه ثبت نام از این کارت کسر می‌گردد.

  -  کد تیم خود را پس از ثبت‌نام یادداشت نموده و از آن مراقبت کنید.

   - دقت کنید که مراحل ثبت‌نام تیم برای شرکت در مسابقه، پس از انجام مرحله مربوط به پرداخت اینترنتی پایان می‌پذیرد و آن‌دسته از تیم‌هایی که این مرحله را تکمیل نکنند، ثبت نامشان لغو می‌شود.

  -  محل برگزاری مسابقه از طریق خانه ریاضیات هر شهر متعاقبا اعلام خواهد شد.

    در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام مراحل ثبت‌نام هر روز از ساعت 8 الی 13 و  یا 15 الی 19 با شماره تلفن 03136692013 داخلی 107 تماس حاصل نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3 4
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research