توجه : خانه رياضيات اصفهان هيچ نماينده‌ رسمي و شعبه ديگري ندارد. در صورت مشاهده چنين مواردي، درخواست مي‌شود تا از طريق تلفن 36692013 با خانه رياضيات اصفهان هماهنگ نمائيد.

آمار سایت
Stat
سخنرانی پروفسور رضا در مراسم خانه رياضيات اصفهان

پروفسور فضل الله رضا استاد دانشگاه­های آمریکا، کانادا، فرانسه و سوئیس و رئیس سابق دانشگاه­های صنعتی شریف و تهران از ساعت 5:30 تا 6:30 بعدازظهر روز پنج­شنبه 26/7/1386 پیرامون دانشمندان ریاضی و ارزش کارهای بنیادی در سالن آمفی تئاتر ادب سخنرانی نمودند.

 


در این مراسم که توسط خانه ریاضیات اصفهان با همکاری سازمان آموزش و پرورش اصفهان برگزار شد، بیش از 400 نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه­ها، دبیران ریاضی دبیرستان­ها، دانشجویان و دانش­آموزان و برخی خانواده­ها شرکت داشتند. تنی چند از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ایران و مسئولین استان نیز در این برنامه حضور داشتند.پروفسور رضا که خانه ریاضیات را خانقاه خردورزان می­دانند، در سخنرانی خود ضمن بیان خاطراتی از آغاز فعالیت آموزشی، تحقیقاتی خود در آزمایشگاهی در MIT و دیدار با دانشمندانی همچون هیلبرت، وان نویمن و وینر واردیش، تفاوت بین فعالیت­های بنیادی و کلیشه­ای علمی را به خوبی تشریح نمودند. در ضمن ایشان از شهرداری اصفهان به دلیل حمایت از خانه ریاضیات اصفهان تقدیر کردند و جایگاه خانه ریاضیات اصفهان را با مراکز علمی بنیادی در جهان مقایسه نموده و فعالیت­های آنرا بسیار درخشان یادکرده و تائید نمودند.


قبل از سخنرانی پروفسور رضا، آقای دکتر علی رجالی عضو شورای علمی خانه ریاضیات به عنوان معرفی ایشان، وجوه مشترک فعالیت­های ایشان و خانه ریاضیات اصفهان را که باعث علاقه دوجانبه شده­است، تفکر علمی علی­رغم نبود بینش علمی در آن زمان، توسط ایشان و نوآوری و توجه به مسائل بنیادی در امور پژوهشی خانه ریاضیات اصفهان برشمرد.ایشان با بزرگداشت دهه ریاضیات و روز آمار، آمادگی خانه را برای پذیرش هر گروه علمی که تمایل به انجام تحقیقات پایه­ای داشته باشند بار دیگر و رسما اعلام نمود.
تقدیر از سازمان آموزش و پرورش اصفهان و تشکر از توجه پروفسور رضا به خانه ریاضیات اصفهان و قدردانی از حضور نمایندگان محترم مجلس، اساتید دانشگاه­ها و دبیران محترم پایان بخش این مراسم بود که توسط مدیر خانه ریاضیات اعلام شد.
 


کنفرانس‌های داخلی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
کنفرانس‌های بين‌المللی
1 2 3 4 5
آخر بعدی
مباحث ویژه رياضی
1 2 3 4
آخر بعدی
Instant maths ideas

A COMPREHENSIVE GUIDE TO Factorial Two-Level Experimentation

Operations Research